У циліндрі паралельно його осі на відстані 6 см від неї проведено переріз, площа якого 160 см2 .

Обчисліть радіус основи циліндра, якщо його висота дорівнює 10 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Маратканов Ростислав.

Відповідь:

10см

Розв'язання:

S(ABCD)=AB*BC;

AB=S(ABCD)/BC=160/10=16см

ОК- висота, медіана рівнобедреного трикутника ∆АОВ; АО=ОВ, радіуси циліндра.

АК=КВ

КВ=АВ/2=16/2=8см

∆ОКВ- прямокутний трикутник

За теоремою Піфагора

ОВ=√(ОК²+КВ²)=√(6²+8²)=10см