Гіпотенуза прямокутного трикутника 17см а один з його катетів 15см знайти площу трикутника


Ответы на вопрос

Отвечает Егоров Егор.

Відповідь:

Площа трикутника дорівнює 60 см²

Пояснення:

Дано: ΔNKS - прямокутний, NS = 17 см, NK = 15 см

Знайти: S_{\Delta NKS} \ - \ ?

Розв'язання:

За наслідком з теореми Піфагора для прямокутного (за умовою)

трикутника ΔNKS:

KS = \sqrt{NS^{2} - NK^{2}} = \sqrt{17^{2} - 15^{2}} = \sqrt{289-225} = \sqrt{64} = 8 см.

За формулою площі для проямокутного трикутника (ΔNKS):

S_{\Delta NKS} = \dfrac{NK \cdot KS}{2} = \dfrac{15 \cdot 8}{2} = 15 \cdot 4 = 60 см².