У прямокутній трапеції менша основа дорівнює 16см,а більша бічна сторона 12 см.Знайдіть більшу

основу,якщо різниця кутів при більшій бічний стороні дорівнює 60 градусів

Ответы на вопрос

Отвечает Герасимова Соня.

Объяснение:

АВСD -трапеция

∠А=∠В=90°

ВС=16 см

СD=12 см

∠A-∠D=60

найти: АD

∠A-∠D=60

∠D=∠A-60=90-60=30°.

СН - высота

∆СНD - прямоугольный

катет лежащий против угла 30° равен половине гипотенузы:

СН=1/2•12=6 см

по теореме Пифагора:

НD=√(CD²-CH²)=√(12²-6²)=√108=6√3 см.

AH=BC=16 см

АD=AH+НD=16+6√3 cм

ответ: АD=16+6√3 см