Помогите решить задачу Господар для збереження свого врожаю вирішив підв'язати огірки. Для цього

він використовував дерев'яний кіл, до якого підв'язував один кінець нитки, а інший відтягував до ямки з насінням, для того, щоб коли проросте, змогло витися по даній нитці. В результатi вiд одного кілка відходили нитки до двох ямок. Оскільки кіл був розміщений не по центру, то довжина ниток до ямок була різною. До однієї ямки вона становила 30 см, до іншої 26см. Висота самого кола становила 24см. Чому дорівнює різниця відстаней від ямок до кола?

Ответы на вопрос

Отвечает Орлов Дмитрий.

Ответ:

10см

Объяснение:

∆ABH- прямокутний трикутник.

За теоремою Піфагора:

АН=√(АВ²-ВН²)=√(30²-24²)=√(900-576)=

=√324=18 см

∆СВН- прямокутний трикутник

За теоремою Піфагора:

НС=√(ВС²-ВН²)=√(26²-24²)=√(676-576)=

=√100=10см.

АН-НС=18-10=8см