Вершини трикутника знаходяться в точках (2; -2); В(2; 2) іс (5;-2). Знайдіть довжину медіани ВМ.


Ответы на вопрос

Отвечает Булатова Мария.

Завдання: Вершини трикутника знаходяться в точках A(2;-2); B(2;2); C(5;-2). Знайдіть довжину медіани BM.

Розв'язання:

Дано: \triangle ABC, A(2;-2),~B(2;2),~C(5;-2). Знайти: BM.

Медіана ділить протилежну сторону навпіл ⇒

Тому шукаємо середину відрізка AC.

\displaystyle x_m=\frac{x_a+x_c}{2} =\frac{2+5}{2} =3,5; ~ y_m=\frac{y_a+y_c}{2} =\frac{-2-2}{2} =-2\Rightarrow M(3,5; -2).

Знаходимо довжину відрізка BM.

BM=\sqrt{(x_2-x_1)^2+(y_2-y_1)^2} =\sqrt{(3,5-2)^2+(-2-2)^2} =\sqrt{2,25+16} =\sqrt{18,25} .

Відповідь: \bf BM=\sqrt{18,25} .