Через кінець радіуса сфери проведено площину під кутом 30° до цього радіуса. Знайдіть площу сфери,

якщо довжина лінії перетину сфери і площини дорівнює 12л см.

Ответы на вопрос

Отвечает Рыжков Данил.

Відповідь:

16πл²

Пояснення:

Позначимо центр сфери як O, а точку перетину радіуса і площини як A.

Зазначимо, що OA є радіусом сфери, тоді OB є нашою лінією перетину, а кут AOB дорівнює 30°.

Оскільки OA і OB є радіусами сфери, то вони мають однакову довжину, позначимо її як r.

Також позначимо довжину відрізка AB як d.

Оскільки кут AOB дорівнює 30°, то можна записати, що:

cos 30° = AB/OB

або

√3/2 = d/r

Звідси маємо:

d = (√3/2) r

Довжина відрізка OB може бути знайдена за теоремою Піфагора в прямокутному трикутнику OAB:

OB² = OA² - AB²

OB² = r² - d²

OB² = r² - (3/4) r²

OB² = (1/4) r²

OB = (1/2) r

Таким чином, маємо:

d = (√3/2) r

OB = (1/2) r

Площа круга може бути знайдена за формулою:

S = 4πr²

Оскільки OB є діаметром круга, то маємо:

S = πOB²

S = π(1/4) r²

S = (π/4) r²

Тепер маємо вираз для площі сфери через довжину лінії перетину з площиною:

S = (π/4) r² = (π/3) (d/√3)²

S = (π/3) (12л/√3)²

S = 48πл²/3

S = 16πл²

Відповідь: площа сфери дорівнює 16πл².