Основою піраміди є прямокутник, менша сторона якого дорівнює 3 см, а його діагональ 5 см. Чому

дорівнює об'єм піраміди, якщо її висота дорівнює 15см?

Ответы на вопрос

Отвечает Тихий Дима.

Ответ:60 кубічних сантиметрів.

Объяснение:

Щоб визначити об'єм піраміди, спочатку потрібно знайти площу основи, а потім помножити її на висоту піраміди і поділити на 3. Оскільки основою є прямокутник, то його площа дорівнює добутку його сторін:

площа основи = 3 см * х см

Діагональ прямокутника є гіпотенузою прямокутного трикутника, утвореного сторонами прямокутника, тому за теоремою Піфагора ми можемо знайти другу сторону прямокутника:

(3 см)² + х² = (5 см)²

9 см² + х² = 25 см²

х² = 25 см² - 9 см²

х² = 16 см²

х = 4 см

Таким чином, сторони прямокутника дорівнюють 3 см і 4 см. Отже, площа основи дорівнює:

площа основи = 3 см * 4 см = 12 см²

Тепер, знаючи площу основи і висоту піраміди, ми можемо знайти об'єм піраміди:

об'єм піраміди = (площа основи * висота) / 3 = (12 см² * 15 см) / 3 = 60 см³

Отже, об'єм піраміди дорівнює 60 кубічних сантиметрів.