Сторони трикутника відносяться як 8:7:5. Знайдіть невідомі сторони подібного йому трикутника,

якщо в нього сума меншої та середньої за довжиною сторін дорівнює 36 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Воеводин Павел.

Відповідь:

Нехай сторони першого трикутника дорівнюють 8x, 7x та 5x, де x - певний множник. Як новий трикутник, подібний першому, то його сторони також будуть відноситися з цією ж самою пропорцією 8:7:5. Нехай сторони другого трикутника дорівнюють 8y, 7y та 5y, де y - той самий множник.

За умовами задачі відомо, що сума меншої та середньої за довжину сторінку дорівнює 36 см: 7x + 5x = 12y 12x = 12y x = y

Таким чином, другий трикутник подібний першому, і його сторони дорівнюють 8y, 7y та 5y. Отже, можна записати: 8y + 7y + 5y = 20y = 36 y = 1,8

Таким чином, сторони подібного трикутника дорівнюють: 8 * 1,8 = 14,4 7 * 1,8 = 12,6 5 * 1,8 = 9

Відповідь: 14,4 см, 12,6 см, 9 см.