ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА!!! Знайдіть значення k при якому вектори a̅(- 3; k) і b̅(6;- 4)

колінеарні:Даю 100 балів і кращу відповідь!Відповідь обгрунтуйте, будь ласка, з поясненням і з повним рішенням!​

Ответы на вопрос

Отвечает Козыбаев Алмас.

Знайдіть значення k при якому вектори a̅(- 3; k) і b̅(6;- 4) колінеарні. Решение:

  • Векторы коллинеарны, когда их соответствующие координаты пропорциональны:

 \displaystyle \boxed{ \dfrac{a _{x} }{b _{x}}  =  \dfrac{a _{y}}{b _{y}} }  \to \:  \frac{ - 3}{6}  =  \frac{k}{ - 4}  .

Это пропорция:

  • Произведение крайних членов пропорции равно произведению средних членов.

-4 · (-3) = 6k; 6k = 12; k=2.

  • Ответ: 2