Дан прямокутний трикутник АСВ (∠С=900), в якому СН - висота. Проекції катетів АН та НВ дорівнюють

16 см та 25 см відповідно. Знайдіть катет АС.

Ответы на вопрос

Отвечает Минченкова Маша.

Щоб знайти довжину катета АС, можна скористатися теоремою Піфагора. Формула для теореми: a^2 + b^2 = c^2, де a і b — довжини двох катетів трикутника, а c — довжина гіпотенузи. У цьому випадку a = 16 см, b = 25 см і c = AC. Отже, рівняння буде таким: 16^2 + 25^2 = c^2, або c = √(16^2 + 25^2) = √(256 + 625) = 29 см. Отже, катет AC трикутника дорівнює 29 см.