Расстояния от концов диаметра шара до касающейся его плоскости равны 6 см и 4 см найдите радиус

шара(оксана)

Ответы на вопрос

Отвечает Булаткина Настя.

Відповідь:

Позначимо радіус шара як "r". За теоремою Піфагора в правильному трикутнику, де один катет дорівнює половині діаметра (тобто r), а другий катет - відстані від кінця діаметра до касаючої:

(рисунок не надається)

r^2 = (6 см)^2 + (4 см)^2

r^2 = 36 см^2 + 16 см^2

r^2 = 52 см^2

r = √52 см

r ≈ 7.211 см

Отже, радіус шара близько 7,211 см (округлюючи до трьох значущих цифр після коми).

Пояснення: