Основою піраміди є прямокутний трикутник, катети якого дорівнюють 12 см і 16 см. Кожне бiчне

ребро піраміди дорівнює 26 см. Знайдiмь об'єм піраміди.

Ответы на вопрос

Отвечает Потапов Рамин.

Ответ:

AB=√16²+12² = √256+144 = 20 см

Тоді ОВ = 1/2 AB = 20 : 2 = 10 см

Із угла DOB

DO=√26²-10²= 24 см =h

V = 1/3 Ѕосн × h =1/3 ×1/3×12×16×24=768 (cm³)

Відповідь: 769см³

Отвечает Бахирева Вика.

Так як вершина піраміди рівновідділена від вершин основи, то перпендикуляр проведений з т. D до площини АВС проходити через середину гіпотунузи. Знайдемо АВ = √162+122 = √256+144 = 20 см Тоді ОВ = 1/2 АВ = 20: 2 = 10 см З ΔDОВ DО = √262-102 = 24 см = h V = 1/3 Sосн • h = = 1/3 • 1/3 • 12 • 16 • 24 = 768 (см3) Відповідь: 768 см3.