. Площі двох подібних многокутників відносяться як 16:9 . Одна із сторін першого многокутника

дорівнює 12 см. Знайдіть відповідну їй сторону ДРУГОГО МНОГокутника. помогите срочно пажалуста

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецова Ксения.

Ответ:

Відповідна сторона другого многокутника дорівнює 9 см

Объяснение:

Площі двох подібних многокутників відносяться як 16:9 . Одна із сторін першого многокутника дорівнює 12 см. Знайдіть відповідну їй сторону ДРУГОГО многокутника.

  • Відношення площ подібних многокутників дорівнює квадрату коефіцієнта подібності (k).

Нехай маємо перший многокутник зі стороною 12 см та площею S₁, та другий многокутник з відповідною стороною х см, та площею S₂. Тоді, згідно з умовою маємо:

 \dfrac{S_1}{S_2}  =  \dfrac{16}{9}  =  \dfrac{ {4}^{2} }{ {3}^{2} }  = \bigg(  { \dfrac{4}{3} }\bigg)^{2}

Отже коефіцієнт подібності k дорівнює:

\bf k =  \dfrac{4}{3}

Відношення відповідних лінійних розмірів многокутника дорівнює коефіцієнту подібності:

 \dfrac{12}{x}  =  \dfrac{4}{3}  \\  \\ x =  \dfrac{12 \times 3}{4}  = \bf 9

Відповідна сторона другого многокутника дорівнює 9 см

#SPJ1