Коло, вписане в рівнобедрений трикутник, ділить його бічну сторону на відрізки 4 см і 5 см,

починаючи від основи. Знайдіть периметр трикутника. З розв‘язком

Ответы на вопрос

Отвечает Шаповалова Дарья.

Ответ:

Р(∆АВС)=18+6√2 см

Объяснение:

∆AHC- прямокутний трикутник.

За теоремою Піфагора:

СН²=АС²-АН²=9²-5²=81-25=56 см²

∆НВС- прямокутний трикутник.

За теоремою Піфагора:

ВС=√(СН²+ВН²)=√(56+4²)=√(56+16)=

=√72=√(2*36)=6√2 см.

Р(∆АВС)=2*АВ+ВС=2*9+6√2=18+6√2 см