Бічна сторона рівнобедреного трикутника дорівнює 28 см. Точ- кою дотику вписаного кола вока

ділиться у відношенні 4:3, по- чинаючи від вершини трикутника. Знайдіть периметр трикут- ника.​

Ответы на вопрос

Отвечает Дворская Катерина.

Оскільки трикутник є рівнобедреним, то його бічні сторони рівні між собою. Нехай ця сторона дорівнює x см. Тоді інші дві сторони також дорівнюють x см.

Опустимо з вершини трикутника перпендикуляр на бічну сторону. Цей перпендикуляр розділить бічну сторону на дві ділянки, одна з яких буде дорівнювати (4/7) * 28 = 16 см (оскільки точка дотику ділить бічну сторону у відношенні 4:3).

Так як точка дотику є центром вписаного кола, то відрізок, який його з'єднує з вершиною трикутника, є радіусом цього кола. За теоремою Піфагора маємо:

r^2 = (x/2)^2 + (16)^2

де r - радіус вписаного кола. Розв'язуючи це рівняння відносно r, отримуємо:

r = sqrt((x^2)/4 + 256)

Периметр трикутника складається з трьох сторін і дорівнює:

P = 2x + 2r

Підставляємо вираз для r і замінюємо x на 28, оскільки бічна сторона дорівнює 28:

P = 2 * 28 + 2 * sqrt((28^2)/4 + 256) ≈ 99.59 см

Отже, периметр трикутника дорівнює близько 99.59 см.