Ауданы 32 см2-ге тең болатын тікбұрышты теңбүйірлі ұшбұрыш катетінің ұзындығын табындар​


Ответы на вопрос

Отвечает Финк Соня.

Ответ:

Объяснение:

Найдите длины катетов прямоугольного равнобедренного треугольника площадь которой 32 см².

S=32cм²

Т.к а, в ?

Тікбұрышты үшбұрыш ауданы катеттер көбейтіндісінің жартысына тең формуласы бойынша табуға болады.

S=а×в/2

Теңбүйірлі тікбұрышты үшбұрыштың катеттері өзара тең. Онда ауданы

S=a²/2 бұдан катет а

а=√2S=√2×32=√64=8см