циліндр, діагональ осьового перерізу і твірна утворюють кут альфа, діагональ перерізу d. Знайти

об*єм циліндра

Ответы на вопрос

Отвечает Тарасюк Даша.

Висота циліндра дорівнює H=d*cos \alpha

Діаметр основи дорівнює D=d*sin \alpha

Радіус основи дорівнює R=\frac{D}{2}=\frac{d*sin \alpha}{2}

Обєм циліндра дорівнює

V=\pi*R^2*H=\pi*(\frac{d*sin \alpha}{2})^2*d*cos \alpha=\frac{\pi*d^3*sin^2 \alpha*cos \alpha}{4}=\frac{\pi*d^3*sin \alpha*sin(2 \alpha)}{8}