Бічна сторона і основа рівнобедреного трикутника відносяться як 5:6 обчисліть площею у трикутника,

якщо висота, проведена до основи, дорівнює 4 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Чернова Александра.

Ответ:

Объяснение:

Приймаємо за х коеффіціент пропорційності,тоді бічна сторона 5х,основа - 6х.За теоремою Піфагора складем рівняння,тому що висота, проведена до основи, утворила прямокутний трикутник,у якому

бічна сторона -гіпотенуза, а висота та половина основи( 3х) - є катетами.

(5x)²=(3x)²+4²

25x²-9x²=16

16x²=16

x²=1

x=±√1 х= -1 не підходить

x=1  Основа рівнобедреного трикутника c= 6х=6*1=6 см

S=1/2*c*h=1/2* 6*4=12см²