10. Обчисліть об’єм газу, що утвориться під час взаємодії розчину натрій карбонату масою 85 г з

масовою часткою розчиненої речовини 30% з надлишком нітратної кислоти

Ответы на вопрос

Отвечает Абрамов Лёша.
85*0,3=25,5 г чистого Na2CO3
Na2CO3+2HNO3=2NaNO3+H2O+CO2↑
n(Na2CO3)=m/M=25,5/106=0,24 моль
n(CO2)=0,24 моль
V(CO2)=n*Vm=0,24*22,4=5,376 л