Яку масу етанолу можна добути з 218 г брометану. якщо масова частка виходу спирту становить 95% від

теоретично можливого

Ответы на вопрос

Отвечает Салин Олег.
C2H5OH+HBR=C2H5Br+H2O
m (C2H5Br) = 218/0,95 ≈ 229, 474 (г)
n (C2H5Br) = 229,4/109 ≈ 2,11...(моль)
n (C2H5Br) = n (C2H5OH) ≈ 2,11...(моль)
m (C2H5OH) = n*M = 2,11*46 ≈ 97 (г)