Змішали 57,5 г розчину, який містить 10% амоній гідроген сульфату, та 28 мл 8%-го розчину амоніаку

( густина 0,965г/мл). Визначити масові частки речовин в розчині, що утворився.

Ответы на вопрос

Отвечает Богданов Богдан.
Дано
m1ppa=57.5g
W1(NH4HSO4)=10%
V(NH3)=28mL
W2(NH3)=8%
плотность(NH3)=0.965g/mL
найти 
W(NH4HSO4)-?
W(NH3)-?
Решение
находим массу вещества NH4HSO4
m(NH4HSO4)=m1ppa*W1=57.5*10/100=5.75g
находим массу вещества NH3
а) находим массу раствора NH3
mppa(NH3)=W2*плотность/100%=28*0.965/100=27.02 г.
mвва = mppa(NH3)*W(NH3)/100%=27.02*8/100=2.16g
находим массу образовавшегося раствора- смеси
m(cм)=mppa(NH4HSO4)+mppa(NH3)=57.5+27.02=84.52g
W(NH4HSO4)=mвва(NH4HSO4)/m(см)*100% =5.75/84.52*100=6.8%
W(NH3)=mвва(NH3)/m(см)*100% =2.16/84.52*100≈2.6%
ответ:6.8% N4HSO4, 2.6%NH3