Скільки літрів хлору потрібно взяти щоб отримати 1200 гр монохлор-пропанової кислоти?


Ответы на вопрос

Отвечает Шуляев Евгений.
Пишемо реакцію
H3C-CH2-COOH + Cl2 = H3C-CHCl-COOH + HCl
Рахуємо кількість речовини хлорпропанової кислоти
n = m / M = 1200 / 108.5 = 11.06 моль
За рівнянням реакції потрібна така ж кількість хлору
Рахуємо об'єм хлору
V = n * Vm = 11.06 * 22.4 = 247.7 л