4. Яку масу кристалічноï соди (Na2CO310H2O) потрібно взяти для приготування 200 мл розчину з

молярною концентрацiєю еквівалентів 0,2?​

Ответы на вопрос

Отвечает Осипова София.

Ответ:

Для того, щоб знайти масу кристалічної соди (Na2CO3·10H2O), необхідно знати молярну масу цього сполуку і молярну концентрацію еквівалентів у розчині.

1. Розрахунок молярної маси Na2CO3·10H2O:

- M(Na) = 22.99 г/моль (молярна маса натрію)

- M(C) = 12.01 г/моль (молярна маса вуглецю)

- M(O) = 16.00 г/моль (молярна маса кисню)

- M(H) = 1.01 г/моль (молярна маса водню)

Молярна маса Na2CO3·10H2O:

M(Na2CO3·10H2O) = 2 * M(Na) + M(C) + 3 * M(O) + 10 * (2 * M(H) + M(O)) = 2 * 22.99 + 12.01 + 3 * 16.00 + 10 * (2 * 1.01 + 16.00) = 2 * 22.99 + 12.01 + 3 * 16.00 + 10 * (2.02 + 16.00) = 45.98 + 12.01 + 48.00 + 180.20 = 286.19 г/моль

2. Розрахунок маси речовини, необхідної для приготування 200 мл розчину з молярною концентрацією еквівалентів 0.2:

Маса = молярна концентрація x об'єм x молярна маса

Маса = 0.2 моль/л x 0.2 л x 286.19 г/моль = 11.45 г

Отже, для приготування 200 мл розчину з молярною концентрацією еквівалентів 0.2 необхідно взяти 11.45 г кристалічної соди (Na2CO3·10H2O).