До складу речовини входять сульфур 40% та оксиген 60 % яка формула речовини? Допоможіть будь-ласка


Ответы на вопрос

Отвечает Мануйкина Лиза.

Ответ:

Объяснение:

Дано: W(S)=40% або 0,4

W(O)=60% або 0,6

Знайти: SxOy-?

Позначимо число атомів Сульфуру через х, Оксигену - у.

Число атомів у речовині прямопропорційне масовій частці елемента і обернено пропорційне його відносній атомній масі, тобто

x:y=w(S)/Ar(S):w(O)/Ar(O)=0,4/32:0,6/16=0,01:0,03

відношення між атомами може бути виражене тільки цілими числами.

обираємо найменше із знайдених чисел (0,01) приймаємо його за одиницю і ділимо на нього решту чисел

x:y=0,01/0,01:0,03/0,01=1:3

формула сполуки   SO3