1.Визначте масові частки хімічних елементів, які входять до складу кухонної солі (NaCl).

2.З'ясуйте, масова частка якого хімічного елемента є більшою у вуглекислому газі (СО2).

Ответы на вопрос

Отвечает Олійник Матвій.

Ответ:

Для визначення масових часток хімічних елементів у кухонній солі (натрій хлорид, NaCl), спершу знайдемо молекулярну масу NaCl. Потім масу кожного хімічного елемента розділимо на загальну масу NaCl та переведемо у відсотки.

Молекулярна маса NaCl = маса натрію (Na) + маса хлору (Cl)

Маса натрію (Na) = 23 г/моль

Маса хлору (Cl) = 35.5 г/моль

Молекулярна маса NaCl = 23 + 35.5 = 58.5 г/моль

Тепер знайдемо масові частки:

Масова частка натрію (Na) = (маса Na / маса NaCl) * 100%

Масова частка хлору (Cl) = (маса Cl / маса NaCl) * 100%

Масова частка натрію (Na) = (23 г/моль / 58.5 г/моль) * 100% ≈ 39.32%

Масова частка хлору (Cl) = (35.5 г/моль / 58.5 г/моль) * 100% ≈ 60.68%

Отже, масова частка натрію у кухонній солі (NaCl) становить приблизно 39.32%, а масова частка хлору приблизно 60.68%.

Для визначення масової частки хімічного елемента у вуглекислому газі (СО2), спершу знайдемо молекулярну масу СО2. Потім знайдемо масу вуглецю (C) та масу кисню (O) у молекулі CO2 і порівняємо їх масові частки.

Молекулярна маса CO2 = маса вуглецю (C) + 2 * маса кисню (O)

Маса вуглецю (C) = 12 г/моль

Маса кисню (O) = 16 г/моль

Молекулярна маса CO2 = 12 + 2 * 16 = 44 г/моль

Тепер знайдемо масові частки:

Масова частка вуглецю (C) = (маса C / маса CO2) * 100%

Масова частка кисню (O) = (2 * маса O / маса CO2) * 100%

Масова частка вуглецю (C) = (12 г/моль / 44 г/моль) * 100% ≈ 27.27%

Масова частка кисню (O) = (2 * 16 г/моль / 44 г/моль) * 100% ≈ 72.73%

Отже, масова частка кисню (O) у вуглекислому газі (CO2) є більшою і становить приблизно 72.73%, тоді як масова частка вуглецю (C) складає близько 27.27%.

Объяснение: