1.В результаті спалювання 2,3 г органічної речовини утворюється 4,4 г карбон(4) оксиду та 2,7 г

води. Відносна густина пари цієї речовини за повітрям 1,59. Визначити молекулярну формулу речовини, записати її в структурному вигляді та дати їй назву.

Ответы на вопрос

Отвечает Еремейчик Вячеслава.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CxHy) = 2,3 г

m(CО₂) = 4,4 г

m(H₂O) = 2,7 г

D(повітр.) = 1,59

Знайти: CxHy-?

Знайдемо молекулярну масу речовини:

Mr(CxHy) = D(повітр.) * M(повітр.) = 1,59 * 29 = 46 г/моль

Складемо РХР:

CxHy  +  O₂   =    СO₂    +         H₂O

1 моль                х моль           у/2 моль

Визначимо кількість речовин

n(CxHy) = m(CxHy)/Mr(CxHy) = 2,3/46 = 0,05 моль

n(СО₂) = m(СО₂)/M(СО₂) = 4,4/44 = 0,1 моль

n(С) = n(СО₂)/n(CxHy) =  0,1 * 1/0,05 = 2 моль

n(H₂O) = m(H₂O)/М(H₂O) = 2,7/18 = 0,15 моль

n(H) = n(H₂O)/n(CxHy) = 0,15 * 2/0,05 = 6 моль

n(С) : n(H) = 2 : 6

тобто формула С2Н6, але М(речовини) = 46 г/моль, а у нас вийшло

М(С2Н6) = 24 + 6 = 30 г/моль. Так як це органічна речовина , то у формулі присутній Оксиген і його маса складає 16 г/моль. Звідси формула речовини : С2Н6О - eтанол

CH3-CH2-OH структурна формула