Допоможіть розв'язати 3 задачі 1. відносна густина не відомого алкану за киснем 4. знайти формулу

та дати назву сполуки 2. знайти формулу вуглеводню у якого відносна густина за повітрям 1,034, а масова частка гідрогену 20% 3. в наслідок спалювання, 3г органічної сполуки виділилося 4,4г СО2 і 2,7г Н2О відносна густина цієї сполуки за повітрям 1,59 знайти формулу та дати йому назву

Ответы на вопрос

Отвечает Никитинская Евгения.

Ответ:

Объяснение:

1)

Дано:

D(O2) = 4

Найти: (CnH2n+2) - ?

Алкани мають загальну хімічну формулу CnH2n+2

М(CnH2n+2) = D(O2) * М(О2) = 4 * 32 = 128 г/моль

CnH2n+2 = 128

12n + 2n + 2 = 128

14n = 126

n = 9

Формула алкану: С9Н20 - Нонан

2)

Mr(CxHy) = D(повітр) * M(повітр) = 1,034 * 29 = 30 г/моль

w(C) = 100% - w(H) = 100% - 20% = 80% або 0,8

n(H) =  w(H) * Mr(CxHy) /M(H) = 0,2 * 30/1 = 6 моль

n(С) =  w(С) * Mr(CxHy) /M(С) = 0,8 * 30/12 = 2 моль

Формула вуглеводню : С2Н6

3)

Дано:

m(CxHy) = 3 г

m(CО₂) = 4,4 г

m(H₂O) = 2,7 г

D(повітр) = 1,59

Знайти: CxHy-?

Знайдемо молекулярну масу речовини:

Mr(CxHy) = D(повітр) * M(повітр) = 1,59 * 29 = 46 г/моль

Складемо РХР:

CxHy  +  O₂   =    СO₂    +         H₂O

1 моль                х моль           у/2 моль

Визначимо кількість речовин

n(CxHy) = m(CxHy)/Mr(CxHy) = 3/46 = 0,065 моль

n(СО₂) = m(СО₂)/ М(СО₂) = 4,4/44 = 0,1 моль

n(С) = n(СО₂)/n(CxHy) =  0,1 * 1/0,065 = 1,53  моль

n(H₂O) = m(H₂O)/М(H₂O) = 2,7/18 = 0,15 моль

n(H) = n(H₂O)/n(CxHy) = 0,15 * 2/0,065 = 4,61 моль

n(С) : n(H) = 1,53 : 4,61   | : 1,53

n(С) : n(H) = 1 : 3

Формула вуглеводню: СН3

Mr(CH3) = 12 + 1 * 3 = 15

Тоді в сполуці присутній Оксиген його маса 16 г/моль

Формула сполуки (CH3О2)