Задача 2. Яка маса кальцій карбонату необхідна для одержання вуглекислого газу обʼємом 56 л, якщо

його обʼємний вихід складає 98% ?

Ответы на вопрос

Отвечает Игумнов Юрий.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

Vпрак.(CO2) = 56 л,

η=98%

Знайти: m(СаСО3)-?

СaCO3  →  CO2 + H2O

Знайдемо об’єм теоретичний

V(СО2) = (Vпрак.(СО2) : η) * 100% = (56 : 98%) * 100% = 57 л

Знайдемо кількість речовини

n(CO2)= V(CO2)/Vm = 57/ 22,4 = 2,5 моль

n(CaCO3) =  n(CO2)  = 2,5  моль

Обчислимо молекулярну масу СаСО3:

M(CaCO3) = 40 + 12 + 16 * 3 = 100 г/моль

Отже маса СаСО3 складає:

m(CaCO3) = n(CaCO3) * M(CaCO3) = 2.5 * 100 = 250 г