20 г розчину сульфатної кислоти витрачено на повну нейтралізацію 20г розчину лугу з масовою часткою

калій гідроксиду 0,2.Визначити масову частку кислоти у розчині

Ответы на вопрос

Отвечает Вавакин Игорь.

m(р-ну1) = 20 g

m(р-ну2) = 20 g

W(KOH) = 20 %

W(H2SO4) - ?

m(KOH) = 0.2 * 20 = 4 g

n(KOH) = 4 / 40 = 0.1 mol

0.1 mol  x mol

2KOH + H2SO4 = K2SO4 + 2H2O

2 mol    1 mol

2:0.1 = 1:x

2x = 0.1

x = 0.05

m(H2SO4) = 0.05*98 = 4.9 g

W(H2SO4) = 4.9 / 20 = 0.245 = 24.5%