Відомо, що відносна молекулярна маса насиченого одноатомного спирту дорівнює 116. Зазнач формулу

спирту.​

Ответы на вопрос

Отвечает Бунькова Олечка.

Ответ: С₇Н₁₅ОН

Объяснение:

Загальна формула насичених одноатомних спиртів СₙН₂ₙ₊₂О, виходячи з загальної формули Мr(СₙН₂ₙ₊₂О) = 12n+2n+2+16 =14n+18

Складаємо математичне рівняння:

14n+18 = 116

14n = 116-18

14n = 98

n=7

Тобто молекулярна формула спирту С₇Н₁₅ОН

Отвечает Карпюк Мирослава.

Ответ:

Загальна формула насичених одноатомних спиртів: CnH2n+1OH

складемо рівняння:

12n+2n+1+16+1=116

n=7

отже, формула спирту: C7H15OH гептанол