Обчисліть об’єм водню, який виділиться внаслідок взаємодії цинку з розчином оцтової кислоти масою

500г з масовою часткою кислоти 15 %.

Ответы на вопрос

Отвечает Стромов Алексей.

m(р-ну CH3COOH) = 500 g

W(CH3COOH) = 15%

V(H2) - ?

m(CH3COOH) = 500 g * 0.15 = 75 g

n(CH3COOH) = 75 g / 60 g / mol = 1.25 mol

Zn + 2CH3COOH = Zn(CH3COO)2 + H2

За РХР: 2n(CH3COOH) = n(H2) ;

n(H2) = 1.25 mol / 2 = 0.625 mol

V(H2) = 0.625 mol * 22.4 l / mol = 14 l

Ответ: 14 l .