На зразок технічного кальцiй карбіду масою 20 г подіяли водою, узятою в надлишку. Унаслідок цього

утворився етин кількістю речовини 0,25 моль. Обчисліть масову частку (%) кальцiй карбіду в зразку.​

Ответы на вопрос

Отвечает Николайчук Мария.

Дано:

m техн. (CaC2) = 20 г

n (C2H2) = 0,25 моль

Знайти:

ω (CaC2) - ?

Рішення:

1) CaC2 + 2H2O → Ca(OH)2 + C2H2;

2) n (CaC2) = n (C2H2) = 0,25 моль;

3) m чист. (CaC2) = n * M = 0,25 * 64 = 16 г;

4) ω (CaC2) = m чист. * 100% / m техн. = 16 * 100% / 20 = 80%.

Відповідь: Масова частка CaC2 становить 80%.