Визначте, як зміниться масова частка натрій хлориду в 10%-ому розчині масою 150 г, якщо добавити:

50 г солі; ОЧЕНЬЬЬЬЬБ СРОЧНО ​

Ответы на вопрос

Отвечает Апханов Александр.

Дано:

ω1 (NaCl) = 10%

m1 р-ну (NaCl) = 150 г

m2 (NaCl) = 50 г

Знайти:

ω3 (NaCl) - ?

Рішення:

1) m1 (NaCl) = ω1 * m1 р-ну / 100% = 10% * 150 / 100% = 15 г;

2) m3 (NaCl) = m1 + m2 = 15 + 50 = 65 г;

3) m3 р-ну (NaCl) = m1 р-ну + m2 = 150 + 50 = 200 г;

4) ω3 (NaCl) = m3 * 100% / m3 р-ну = 65 * 100% / 200 = 32,5%.

Відповідь: Масова частка NaCl збільшиться до 32,5%.