8. Молярна маса монохлоропохідного алкану дорівнює 78,5 г/моль. Визначте формулу сполуки, напишіть

можливі ізомери та назвіть їх за систематичною номенклатурою.

Ответы на вопрос

Отвечает Михайлюк Даша.

Так, общая формула такого вещества CnH2n+1Cl.

CnH2n+1Cl = 78,5г/моль

12г/моль * n + 1г/моль * 2n + 1 + 35,5г/моль= 78,5г/моль

12n + 2n + 1 + 35,5 = 78,5

14n = 42

42/:14= 3

n = 3

2 * 3 + 1 = 7 (H)

Формула этого вещества C3H7Cl

Изомеры:

H3C -- CH -- CH3   - 2-хлорпропан

             |

            Cl

H3C -- CH2 -- CH2 -- Cl  - 1-хлорпропан