Описати приготування 150 г розчину з масовою часткою натрій хлориду 10 % з розчину з масовою

часткою натрій хлориду 20 % та води. Розрахувати молярну концентрацію, молярну концентрацію еквіваленту, моляльність та титр розчину

Ответы на вопрос

Отвечает Буракова Татьяна.

Ответ:

1.93 моль/л; 1.93 моль*экв/л; 0.0019 моль/г; 111.11 г/л;

Объяснение:

Доливать воду к первоначальному раствору, пока w(NaCl) не станет 10%;

m(NaCl) =m(р) *w(NaCl) = 150 * 0.1 = 15;

n(NaCl) = m(NaCl) /M(NaCl) = 15/58.5 = 0.26 (моль) ;

c(NaCl) = n(NaCl) / V(р) = n(NaCl) / ((m(р) - m(NaCl)) * p(H2O)) = 0.26/((150-15) * 0.001) = 1.93 (моль/л) ;

Cн(NaCl) = c(NaCl) * z(NaCl) = 1.93 * 1 = 1.93 (моль*экв/л) ;

Cm(NaCl) = n(NaCl) /m(H2O) = 0.26/135 = 0.0019 (моль/г) ;

T(NaCl) = m(NaCl) / V(р) = 15/0.135 = 111.11 (г/л).