Визначити молекулярну формулу вуглеводню, який містить 81,82% Карбону. Маса 1 л цього вуглеводню

(н.у.) 1,339 г. ПОМОГИТЕ СРОЧНО ПРОШУ ЧЕРЕЗ 20 МИНУТ ЗДАТЬ НУЖНО

Ответы на вопрос

Отвечает Муратова Сая.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

ω(С) - 81,82%

m(H) - 1,339 г

V- 1 л

Знайти: СхНу -?

Знайдемо кількість речовини невідомого вуглеводню:

n = V/Vm = 1л/22,4л/моль = 0,0446моль

Обчислимо молярну масу вуглеводню:

V = m/Mr => Mr = m/V

M(C) = 1,339 /0,0446 = 30г/моль

Mr(C) = 12 г/моль    Mr(H) = 1 г/моль

х = (М(СхНу) * ω(С))/Mr(C)  = (30 * 0,8182)/12 = 2 моль

ω(Н) = 100% - 81,82% = 18,18%

у =  (М(СхНу) * ω(Н))/Mr(Н)  = (30 * 0,1818)/1= 5,45 моль

Отже молекулярна формула С2Н5 - етил