Знайдіть масу нітратної кислоти HNO3 , яка міститься в 200 см 3 розчину з молярною концентрацією

0,1 моль/дм 3 помогите пожалуйста решить

Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Анастасия.

HNO₃→H⁺+NO₃⁻

pH=-lg[H⁺]=-lgC(HNO₃)

C(HNO₃)=10^(-pH)=10⁻¹=0,1 моль/л

n(HNO₃)=V*C=0,2*0,1=0,02 моль

m(HNO₃)=n*M=0,02*63=1,26 г