Обчисліть масові частки всіх елементів в сполуці 1) НСІ 2) Ва(ОН)2 3) Мn2O7 Обчисліть масу Феруму

в наступних сполуках: 1) Fe(OH)2 що має масу 400 г. 3) Fe2(SO4)3 що має масу 170г ПЛЗ СРОООЧНООО

Ответы на вопрос

Отвечает Васильев Денис.

Ответ:

Объяснение:

1)

М(НСІ) = Ar(Н) + Ar(СІ)  = 1 + 35 = 36

w(Н) = Ar(Н) * n /М(НСІ) * 100% = 1/36 * 100% = 2,78%

w(СІ) = Ar(СІ) * n /М(НСІ) * 100% = 35 /36 * 100% = 97,22%

2)

М(Ва(ОН)2) = Ar(Ва) + Ar(О + Н) * 2 = 137 + (16 + 1) * 2 = 171

w(Ва) = Ar(Ва) * n /М(Ва(ОН)2) * 100% = 137/171 * 100% = 80,12%

w(Н) = Ar(Н) * n /М(Ва(ОН)2) * 100% = 1 * 2 /171 * 100% = 1,17%

w(О) = Ar(О) * n /М(Ва(ОН)2) * 100% = 16 * 2/171 * 100% = 18,71%

3)

М(Мn2O7) = Ar(Мn) * 2 + Ar(О) * 7  = 55 * 2 + 16 * 7  = 222

w(Мn) = Ar(Мn) * n /М(Мn2O7) * 100% = 55 * 2/222 * 100% = 49,55%

w(О) = Ar(О) * n /М(Мn2O7) * 100% =16 * 7 /222 * 100% = 50,45%

№2

1)

Визначимо масову частку Феруму у Fe(OH)2

Мr(Fe(OH)2) = Ar(Fe) + Ar(O) *2 + Ar(H) * 2 = 56 + 16 * 2 + 1 * 2 = 90

w(Fe) = Ar(Fe) * n/Мr(Fe(OH)2) * 100% = 56/90 * 100% = 62,22% або 0,6222

Знайдемо яка маса Феруму у сполуці:

m(Fe) = m(Fe(OH)2) * w(Fe) = 400 * 0,6222 = 249 г

3)

Визначимо масову частку Феруму у Fe(OH)2

Мr(Fe2(SO4)3) = Ar(Fe) * 2 + Ar(S) * 3 + Ar(O) * 12 = 56 * 2 + 32 * 3 + 16 * 12 = 400

w(Fe) = Ar(Fe) * n/Мr(Fe2(SO4)3) * 100% = 56 * 2/400 * 100% = 28% або 0,28

Знайдемо яка маса Феруму у сполуці:

m(Fe) = m(Fe2(SO4)3) * w(Fe) = 170 * 0,28 = 47,6 г