Масові частки елементів у складі хлоропровідного алкану становлять c-31,86%, h-5,31% і хлор густина

пари цієї сполуки за повітрям -3,9 знайти молекулярну формулу сполуки назви її Прошу з обясненням (ДАЮ 50 БАЛІВ)

Ответы на вопрос

Отвечает Тихомирова Александра.

Объяснение:

Mr(CxHyClz)=D•M(повітря)=3.9•29= 113.1

w(C)+w(H)+w(Cl)=100%

w(Cl)= 100-31.86-5.31=62.83%

w(C)=x•Ar(C)/Mr(CxHyClz)

x=Mr(CxHyClz)•w(C)/Ar(C)=(113.1•0.3186)/12=3

w(H)=y•Ar(H)/Mr(CxHyClz)

y=Mr(CxHyClz)•w(H)/Ar(H)=(113.1•0.0531)/1=6

w(Cl)=z•Ar(Cl)/Mr(CxHyClz)

z=Mr(CxHyClz)•w(Cl)/Ar(Cl)=(113.1•0.6283)/12=2

C3H6Cl2 дихлорпропан

Mr(C3H6Cl2)=3•12+6•1+2•35.5= 36+6+71=113