Обчисліть масу солі ,що утвориться при взаємодії натрій оксиду масою 12,4 г з хлоридною кислотою.

ПОМОГИТЕЕЕ,ПОЛНОЕ РЕШЕНИЕ ПОЖАЛУЙСТА!!!(

Ответы на вопрос

Отвечает Межерицкая Даша.

Ответ:

Объяснение:

Дано: m(Na₂O)=12,4 г

Знайти: m(NaCl) - ?

Na₂O + 2HCl ⇒ 2NaCl + H₂O

1) n(Na₂O)= 12,4 г / 58,5 г/моль = 0,2 моль

2) n(NaCl) = 2 * n(Na₂O) = 2 * 0,2 моль = 0,4 моль

3) 0,2 моль - 0,4 моль

        12,4 г  -  x г

x = 0,4 моль * 12,4 г    = 24, 8 г

             0,2 моль

Відповідь: m(NaCl) = 24, 8 г