Обчисліть об’єм кисню, що витратиться на спалювання суміші, що містить 8л метану і 10л етену


Ответы на вопрос

Отвечает Плотников Рома.

Объяснение:

Для обчислення об'єму кисню, необхідного для повного спалювання суміші метану і етену, необхідно знати стехіометричні коефіцієнти реакції спалювання цих сполук. Спалювання метану і етену відбувається за рівнянням:

CH4 + 2O2 → CO2 + 2H2O

C2H4 + 3O2 → 2CO2 + 2H2O

Для повного спалювання 1 моль метану (CH4) необхідно 2 моля кисню (O2), а для повного спалювання 1 моля етену (C2H4) необхідно 3 моля кисню (O2).

Отже, для спалювання 8 л метану (при н.у.) потрібно 8/22.4 = 0.3571 моль метану. Це означає, що для повного спалювання цієї кількості метану необхідно 2 * 0.3571 = 0.7142 моль кисню.

Аналогічно, для спалювання 10 л етену (при н.у.) потрібно 10/22.4 = 0.4464 моль етену. Це означає, що для повного спалювання цієї кількості етену необхідно 3 * 0.4464 = 1.3392 м