ХЕЛП ДАЮ 100 БАЛОВ СРОЧНО Через розчин, що містив кальцій гідроксид масою 7,4 г, пропустили

карбон(IV) оксид до утворення кальцій карбонату. Обчисліть об’єм карбон(IV) оксиду та масу утвореного продукту.

Ответы на вопрос

Отвечает Смагулов Медя.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(KOH) = 7,4 г

Найти: V(CO₂) -?  m(K₂CO₃) -?

Складемо РХР:

 7,4 г              х л                 y г

2KOH      +     CO₂     =       K₂CO₃    +     H₂O

n = 2 моль      n = 1 моль   n= 1 моль

M= 56 г/моль Vm= 22,4л/моль  M = 138 г/моль

m = 112 г          V = 22,4 л    m = 138 г

V(CO₂) = 7,4 * 22,4 : 112 = 1,48 л

m(K₂CO₃) = 7,4 * 138 : 112 = 9,1 г