Обчисліть обєм який за нормальних умов займають 3.01*10 в 23 степені молекул водню​


Ответы на вопрос

Отвечает Краснобородько Лиза.

Ответ:

Щоб обчислити об’єм, який за нормальних умов займають 3,01*10^23 молекули водню, нам потрібно використати рівняння закону ідеального газу, яке пов’язує тиск, об’єм, кількість молекул і температуру газу:

PV = nRT

де:

P = тиск

V = обсяг

n = кількість молекул

R = газова стала

T = температура

За нормальних умов, які визначаються як температура 273,15 К (0°C) і тиск 1 атмосфера (1 атм), закон ідеального газу можна спростити так:

PV = NkT

де:

N = кількість молекул

k = стала Больцмана

Переставляючи рівняння для вирішення для V, ми отримуємо:

V = NkT / P

Підставляючи наведені значення, отримуємо:

V = (3,0110^23) * (1,3810^-23 Дж/К) * 273,15 К / (1 атм * 1,01325*10^5 Па/атм)

Зауважте, що ми перетворили постійну Больцмана з одиниць Дж/К на одиниці м^2 кг/с^2 К, що еквівалентно Па м^3/моль К, щоб вона відповідала одиницям інших змінних у рівняння.

Спрощуючи рівняння, отримуємо:

V = 2,06*10^-2 м^3

Тому об’єм, який займають 3,0110^23 молекули водню за нормальних умов, становить приблизно 2,0610^-2 кубічних метрів.