Напишіть структурні формули ізомерів складу С4Н8, назвіть їх. Які типи зв’язків існують у цих

сполуках? Поясніть поняття “sp2 -гібридизація”.

Ответы на вопрос

Отвечает Храмушев Дмитрий.

Ответ:

ось

Объяснение:

Існують два ізомери складу С4Н8:

1. Циклобутен - має формулу CH2=CHCH=CH2

2. 1,2-диметилциклопропен - має формулу CH3C=CHCH(CH3)

Обидва ізомери містять двойні зв'язки, що означає наявність сидячих π-електронів. У цих сполуках виникає sp2-гібридизація, де s-орбіталь змішується з двома p-орбітальми. Це дає змогу атомам вуглецю із стеричними обмеженнями формувати площинні молекули, що містять два π-електронні зв'язки.

Отвечает Рейдла Сандер.

Відповідь:

Сполуки складу С4Н8 можуть мати наступні ізомери та структурні формули:

  1. Бутен-1 - H2C=CHCH2CH3
  2. Бутен-2 - CH3CH=CHCH3
  3. Цис-бутен - CH3CH=CHCH2CH3
  4. Транс-бутен - CH3CH=CHCH2CH3

У цих сполуках можуть існувати зв'язки C-C одинарного, подвійного та трійного зв'язків. У Бутен-1 та Цис-бутен, кожен вуглець має сп2-гібридизований зв'язок, тоді як в Транс-бутен та Бутен-2 кожен вуглець має сп3-гібридизований зв'язок.

Sp2-гібридизація - це гібридизація атома вуглецю, яка відбувається в молекулах з подвійним зв'язком або в молекулах зі спорідненими атомами. Під час сп2-гібридизації s-орбіталь та дві p-орбіталі об'єднуються, утворюючи три нові орбіталі сп2. Ці нові орбіталі можуть взаємодіяти з іншими атомами, що призводить до створення нових молекул. У молекулах з подвійним зв'язком, дві сп2-гібридизовані орбіталі об'єднуються, утворюючи π-зв'язок, який відповідає за хімічні та фізичні властивості молекули.