Виготовте розчини за такими даними: 1) розчин калій хлориду масою 240 г з масовою часткою 1,6 %;

2) Розчин натрій фосфату масою 1,2 кг з масовою часткою 0,05; 3) розчин калій нітрату масою 720 г з масовою часткою 45%.

Ответы на вопрос

Отвечает Габова Марина.
Масова частка розчину КCl становить 1,6%, що означає, що в 100 г розчину міститься 1,6 г КCl. Отже, для отримання розчину масою 240 г ми можемо використовувати формулу:
маса речовини = масова частка × маса розчину / 100%
маса КCl = 1,6 г × 240 г / 100% = 3,84 г
Отже, для приготування розчину КCl масою 240 г потрібно взяти 3,84 г КCl та додати до нього води до отримання об'єму 240 мл.

Масова частка розчину Na3PO4 становить 0,05%, що означає, що в 100 г розчину міститься 0,05 г Na3PO4. Отже, для отримання розчину масою 1,2 кг ми можемо використати формулу:
маса речовини = масова частка × маса розчину / 100%
маса Na3PO4 = 0,05 г × 1,2 кг / 100% = 0,6 г
Отже, для приготування розчину Na3PO4 масою 1,2 кг потрібно взяти 0,6 г Na3PO4 та додати до нього води до отримання об'єму 1,2 л.

Масова частка розчину KNO3 становить 45%, що означає, що в 100 г розчину міститься 45 г KNO3. Отже, для отримання розчину масою 720 г ми можемо використати формулу:
маса речовини = масова частка × маса розчину / 100%
маса KNO3 = 45 г × 720 г / 100% = 324 г
Отже, для приготування розчину KNO3 масою 720 г потрібно взяти 324 г KNO3 та додати до нього води до отримання об'єму 720 мл.