Який обʼєм газу виділиться (н.у.), якщо циик масово 130 г повлісти прореагує з ортофосфатною

кислотою?

Ответы на вопрос

Отвечает Абдолхаким Дүние.

Дано:

m(Zn) = 130 г

Найти:

V(H2) - ?

Решение:

3Zn + 2H3PO4 => Zn3(PO4)2 + 3H2

n=m/M

n(Zn) = 130/65 = 2 моль

n(H2) = n(Zn) = 2 моль

V=Vm

Vm = 22,4 л/моль

V(H2) = 2 × 22,4 = 44,8 л

Ответ: 44,8 л