30 баллов а) кількість речовини магній хлориду, який утворюється, якщо прореагує хлоридна кислота

кількістю речовини 12 моль; б) масу водню, який утвориться, якщо прореагує магній кількістю речовини 10 моль; в) об’єм водню, який утвориться, якщо прореагує хлоридна кислота масою 73 г. Mg + HCl = MgCl2 + H2

Ответы на вопрос

Отвечает Оганян Михаил.

а) Дано:

n(HCl)= 12 моль

Знайти:

n(MgCl2)-?

Розв'язання:

Mg + 2HCl = MgCl2 + H2

Нехай n(MgCl2)- х, тоді х= 12/2 = 6 моль

Відповідь: n(MgCl2)= 6 моль

б) Дано:

n(Mg)= 10 моль

Знайти:

m(H2)-?

Розв'язання:

Mg + 2HCl = MgCl2 + H2

Нехай n(H2)- x, тоді х= 10 моль

m(H2)= n*M

M(H2)= 2 г/моль

m(H2)= 10*2= 20 г

Відповідь: m(H2)= 20 г

в) Дано:

m(HCl)= 73 г

Знайти:

V(H2)-?

Розв'язання:

Mg + 2HCl = MgCl2 + H2

n(HCl)= m/M

M(HCl)= 1 + 35= 36 г/моль

n(HCl)= 73/36 = 2.03 моль

Нехай n(H2)- x, тоді х= 2,03/2= 1.015 моль

V(H2)= n*Vm= 1.015*22.4= 22.7 л

Відповідь: V(H2)= 22.7 л