Яка кількість речовини і маса алюміній оксиду утвориться внаслідок взаємодії алюмінію з киснем

об’ємом 16,8л (н. у.).

Ответы на вопрос

Отвечает Беликова Виктория.

Ответ:

Дано:

4Al + 3O₂ = 2Al₂O₃

V(O₂) = 16,8 л

n(Al₂O₃) — ?

m(Al₂O₃) — ?

Рішення:

n(Al₂O₃) = 3/2n(O₂) = 3/2(V(O₂)/Vm) = 3/2(16,8 л ÷ 22,4 л/моль) = 1,125 моль

m(Al₂O₃) = n(Al₂O₃) × M(Al₂O₃) = 1,125 моль × 102 г/моль = 114,75 г