Допоможіть будь-ласка 1. Завдання на відповідність. Які основи або кислоти відповідають таким

оксидам: Оксид Основа Кислота SO2 - - Н2SO4 (за цим прикладом продовжіть виконання завдання) CaO – CO2 – K2O – P2O5 – Na2O – SO3 - BaO - N2O5 – Li2O – 2. Написати правильно формули солей, враховуючи валентність. Назвати їх ІІ Fe PO4 ІІІ Al NO3 ІІ Сa Cl ІІ Сa NO3 ІІІ Fe SO4 І K PO4 3. Дописати рівняння реакції. Вказати тип. Na2O + H2O = SO3 + H2O = BaO + HNO3 = NaOH + CO2 = MgO + SO3 = SO2 + H2O = CaO + H2O = ІІ FeO + H3РO4 = Ca(OH)2 + CO2 = CaO + SO2 =

Ответы на вопрос

Отвечает Столярова Мария.

1)Оксид Основа Кислота

SO2 Na2O, BaO H2SO3, H2SO4

CaO Ca(OH)2 H2CO3

CO2 Na2O, CaO H2CO3

K2O KOH H2O

P2O5 P4O10 H3PO4

Na2O NaOH H2O

SO3 BaO, Na2O H2SO4

BaO Ba(OH)2 HNO3

N2O5 N2O5 + H2O HNO3

Li2O LiOH H2O

2)ІІ Fe3(PO4)2 - Фосфат заліза(III)

ІІІ Al(NO3)3 - Нітрат алюмінію

ІІ CaCl2 - Хлорид кальцію

ІІ Ca(NO3)2 - Нітрат кальцію

ІІІ Fe2(SO4)3 - Сульфат заліза(III)

І K3PO4 - Фосфат калію

3)Na2O + H2O = 2NaOH (Гідроксид натрію і вода реагують, утворюючи гідроксид натрію)

SO3 + H2O = H2SO4 (Ангідрид сульфуру і вода реагують, утворюючи сульфатну кислоту)

BaO + HNO3 = Ba(NO3)2 + H2O (Оксид барію і азотна кислота реагують, утворюючи нітрат барію та воду)

NaOH + CO2 = Na2CO3 + H2O (Гідроксид натрію і вуглекислий газ реагують, утворюючи карбонат натрію та воду)

MgO + SO3 = MgSO4 (Оксид магнію і ангідрид сульфуру реагують, утворюючи сульфат магнію)

SO2 + H2O = H2SO3 (Ангідрид сульфуру і вода реагують, утворюючи сульфітну кислоту)

CaO + H2O = Ca(OH)2 (Оксид кальцію і вода реагують, утворюючи гідроксид кальцію)

ІІ FeO + H3РO4 = Fe3(PO4)2 + H2O (Оксид заліза(II) і фосфорна кислота реагують, утворюючи фосфат