435. Здавна люди використовували для освітлення осель маслянi лампи. Одна з таких ламп описана в

казці про Аладіна. У масляні лампи за- ливали розтоплений тваринний жир, уставляли фітіль і підпалювали. Складіть рiвняння реакції повного згоряння тристеарату, формула якого наведена в тексті параграфа, якщо продуктами згоряння є тіль- ки вуглекислий газ і вода. Обчисліть об'єм кисню (н. у.), що витратить- ся під час спалювання в масляній лампі такого жиру масою 500 г.​

Ответы на вопрос

Отвечает Сергеев Максим.

Дано:

m(C57H110O6) = 500 г

Найти:

V(O2) - ?

Решение:

2C57H110O6 + 163O2 => 114CO2 + 110H2O

n=m/M

n(C57H110O6) = 500/890 = 0,5618 моль

n(O2) = 81,5n(C57H110O6) = 0,5618 × 81,5 = 45,7867 моль

V=Vм

V= 45,7867 × 22,4 = 1026 л(приблизительно)

Ответ: 1026 л